Banyo Aynaları

Banyo aynaları en önemli dekorasyon unsurlarından birisidir. Onun için banyo ayna takımları seçimi yapmadan önce iyi bir inceleme yapmalı. Bir banyo aynası seçimi yaparken aynanın eni, boyu, çerçevesi, şekli, ışık ilişkisi ve banyonun büyüklüğü dikkate alınmalıdır. Bu unsurlar doğrultusunda isabetli ayna seçimi daha sağlıklı gerçekleşecektir.
Peki doğru ayna nasıl seçilir? Öncelikle dikkat edilmesi gerekilen en önemli  husus, seçilecek banyo aynasının vitrifiyeden daha geniş olmamasıdır. Eğer ayna daha geniş olursa banyo dekoratif yönden olumsuz etkilenebilir. Küçük banyolarda ayna ışıklandırması kullanılmasının bir sakıncası yoktur. Ancak büyük banyolarda ışıklandırma kullanılması pek tavsiye edilmemektedir. Banyo mobilyalarının klasik olması durumunda işlemeli çerçeveler doğru seçim olacaktır. Modern tasarımlı banyolar için ise çerçevesiz aynalar daha uygun olacaktır. Banyonun ışığı eğer spot ve genel değilse, yuvarlak bir ayna alınmalıdır. Çünkü tam ortadan sarkan tek ışık kaynaklı banyolarda yuvarlak aynanın bulunması ışığın enerji akışıyla uyumlu olacaktır. Eğer banyo küçük ise büyük aynanın alınması daha uygundur. Çünkü büyük aynalar aslında küçük olan banyoyu daha büyük gösterir.
Banyo ayna fiyatları ise türüne ve malzemesine göre değişmektedir. Daha önceden de belirttiğimiz gibi çok ucuz ürünlere gitmemeli, kaliteye önem vermeli. Hem kaliteli hem de ucuz olan bir banyo aynası bulmakta elbette mümkün.

kelimeler

  • banyo ayna
  • banyo ayna takımları
  • banyo ayna takımı